Kim jestem?

Witam serdecznie wszystkich odwiedzających moją stronę internetową ?

Jestem kapłanem diecezji świdnickiej i jednocześnie wykładowcą psychologii na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu, gdzie prowadzę zajęcia na kierunku Pedagogika. Wykładam także psychologię dla alumnów Wyższego Seminarium Diecezji Świdnickiej. Doktorat z psychologii uzyskałem w 2006 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Lublinie.

Od 2006 r. prowadzę przy Świdnickiej Kurii Biskupiej poradnię psychologiczno-duszpasterską, służąc poradą psychologiczną wszystkim potrzebującym takiej pomocy i wsparcia. Poradnia psychologiczno-duszpasterska świadczy pomoc w ramach szeroko rozumianego poradnictwa psychologicznego, a także problemów duszpasterskich, a zwłaszcza wsparcia w rozwoju życia duchowego. Szczegóły związane z umówieniem się na spotkanie w ramach poradni znajdą Państwo w zakładce PORADNIA PSYCHOLOGICZNO-DUSZPASTERSKA.

W ramach swojej posługi kapłańskiej prowadzę także weekendowe rekolekcje w milczeniu. Obecnie prowadzę dwa typy tego rodzaju rekolekcji . Pierwszy, to rekolekcje w milczeniupolegające na medytowaniu tekstów biblijnych w kontekście przewodniego tematu rekolekcji. Drugi, torekolekcje 12. Apostołów, w których uczestniczy grupa 12 osób. Podczas Adwentu i Wielkiego Postu proponuję rekolekcje w drodze Szczegóły związane z rekolekcjami, tematyką i terminami znajdą Państwo pod zakładką REKOLEKCJE.

W ramach swojej posługi jako psychologa prowadzę także warsztaty psychologiczne oraz okolicznościowe wykłady poświęcone różnorodnym problemom związanym z ludzką psychiką i zachowaniem. Szczegółowe tematy i terminy zarówno warsztatów, jak i wykładów, znajdą Państwo w zakładkach WARSZTATY ROZWOJU ŻYCIA DUCHOWEGO oraz WYKŁADY OKOLICZNOŚCIOWE.

Na mojej stronie internetowej znajdziecie Państwo także dwie zakładki z moimi tekstami. Pierwsza z nich NIEDZIELNE MEDYTACJE zawiera propozycję do modlitwy osobistej i refleksji nad tekstami liturgicznymi poszczególnych niedziel w ciągu roku. Druga ZIEMSKIE I NIEZIEMSKIE NOTATKI zawiera osobiste refleksje związane z lekturą różnorodnych książek i artykułów. Zakładka BIBLIOTEKA natomiast zawiera moje teksty popularno-naukowe pisane w znacznej części do czasopisma NOWE ŻYCIE.

Zapisz się, aby otrzymywać newslettera!